top of page

Alkotótáborok

Keszthely

2008-ban a keszthelyi önkormányzat segítségével sikerült helyet biztosítani az évenként megrendezett alkotótáborunknak, ezáltal megismerkedhettünk a helyi és a környező alkotó közösséggel. Az eltöltött két hét eredményességét Vonyarcvashegyen a Művelődési Ház Galériájában mutattuk be egy kiállítás keretén belül. Az alkotótábor után meghívást kaptunk a nemzetközi kúltúrális híd kapcsán a keszthelyi kórház jótékonysági akciójára.  

 

Keszthely

Kulcs

​2009-ben került megrendezésre, amely közel húsz évvel azelőtti alkotótábor folytatása volt. Ezen az akkori és az új művészek egyaránt jelen voltak. Az Aranykulcs fesztivál keretein belül zajlott le az alkotó tábor, így sok munkán a helység nevében is fémjelzett kulcs motívum megjelent.

 



 

Kulcs

Rókavár

2009-ben a sikeres kulcsi tábor után Kulcs polgármestere invitált minket ebbe a csodás környezetbe. A hely és az ellátásért cserébe egy nagy méretű alkotást készítettünk egy épület oldalfalára több kisebb alkotással együtt.​

 

Rókavár

Kiskunmajsa

2010-ben meghívást kaptunk a Jonathermal zrt.-től egy hetes alkotótábor és két kiállítás lebonyolítására. Ezen alkalommal, az egyesület egy képet ajándékozott a kiskunmajsai óvodának és egyet a Jonathermal zrt.-nek.
A városvezetéssel bensőséges kapcsolatot sikerült kialakítani, megismerkedhettünk a hely kúltúrális nevezetességeivel. Eközben a főiskola támogatásával létrehoztuk a dunaparti alkotóházunkat.





 

Kiskunmajsa

Dunaújváros - SKICC Alkotóház

2011-ben a SKICC Művészeti csoport bővülésével, illetve a Főiskola támogatásával saját Alkotóház kialakítására kaptunk helyet a régi csónakház telephelyén. Itt lehetőség nyílt 2012 nyarán alkotótáborok megrendezésére. Elsőnek két hetes képzőművész tábor zajlott le, ahol nem csak addigi SKICC tagok, hanem meghívott képzőművészek is jelen voltak. 

Ezután három héten keresztül színművészek alkottak az Alkotóházban.

A táborokat követően három kiállítás nyílt meg Dunaújvárosban az alkotótáborban született munkákból. A megnyitón a színművészek is jelen voltak, így képzőművészet és színművészet is egyszerre mutatkozhatott be a nagyközönségnek.

Itt már lehetőség nyílik egy Alkotóház kialakítására, ami egész évben fogadni tudja az alkotni vágyókat.

Title. Double click me.

Dunaújváros - SKICC Alkotóház

 

2013-ban Ausztriából és Romániából érkező fiatal tehetséges képzőművészek az eddig kialakult SKICC alkotokkal leteszik egy híd pilléreit, ami Kultúrális híddá növi ki magát. A megszokott két hét alatt megannyi élmény, és színes forgatag mellett a tábor termékenysége is említésre méltó. Több mint 20 alkotó megfordult az alkotóházban, ezzel kitaposva egy ösvényt még több országot összehozó kultórális híd felé.     

Dunaújváros - Skicc Alkotóház

Dunaújváros - SKICC alkotóház

 

Prológus a szabadsághoz

 

A hidak már ősidők óta nélkülözhetetlenek az emberiségnek. A kezdetek kezdetén elődeink szabadon mozoghattak, határt többnyire csak a folyók, a tenger, vagy sziklák, szakadékok jelenthettek. Elképzelni sem tudták, mi lehet azokon túl, ismeretlen világok születtek képzeletükben az odaátról.

A kisebb folyók nem mindig jelentettek akadályt, hiszen  a természetes úton vízbe került, aztán ott megrekedt fatörzsek, esetleg nagyobb kövek lehetőséget biztosítottak az átkeléshez. Ezek viszont nem voltak biztonságosak, így felmerült az igény egy rendszeresített átkelőhelyre. Valahogy így alakulhattak ki az első valódi hidak, amelyek aztán nagyobb mozgásteret biztosítottak azoknak, akiket vonzott az odaát elterülő ismeretlen.

Az új világ felfedezésre várt, ahol rengeteg érték és kincs vár arra, hogy megtalálója hasznára válhassék.

Hasonló csiszolatlan gyémántokkal és igazi brilliánsokkal is kecsegtet a Dunaújvárosi Főiskola Csónakházában idén is megrendezésre kerülő alkotótábor. Az ide vezető híd alapjait a Skicc művészeti egyesület építette még évekkel ezelőtt. A hidat azóta meg kellett erősíteni, hiszen már nemzetközi forgalmat is bonyolítanak rajta.

A tábor idei mottójának a „Kulturális híd” kifejezést választották, hiszen több országból és kontinensről érkeznek a Fejér megyei városba a festészet kiválóságai, mesterei, hogy átadhassák egymásnak tudásukat, és új tapasztalatokkal gazdagodhassanak a résztvevők. Az évről évre egyre nagyobb népszerűségnek örvendő tábor alkotói pedig a híd létrejötte előtt is ismerhették már a valódi szabadság fogalmát, a mindenkori politikai helyzettől függetlenül. Az alkotói szabadság, a szellem szabad szárnyalásának lehetősége ugyanis teljesen új utakat, hidakat, szupersztrádákat nyit meg azoknak, akik akár a táborban, akár a világ bármely szegletében ecsettel, tussal, vagy valamilyen más eszközzel a vászon elé ülnek. A gondolataikat, elképzeléseiket ugyanis senki sem veheti el tőlük, és nincs olyan ember a világon, aki rabláncot verhetne a pszichére. Istenek földi követeiként élhetik át a teremtés folyamatát, műremekekkel gazdagítva egy olyan különleges világot, ahol nincs létjogosultsága sem a minket állandó kontroll alatt tartó műszaki technológiai eszközöknek, sem a romboló ideológiáknak, a bolygó népét rabigába hajtó érdekvezérelt és hazug létnek – itt csak a szabadság létezik.

Wass Albert, egykori író és költő a következőképpen fogalmazott:

„Az a dolgom, hogy hidat építsek a múlt és a jövendő között. És hogy ennek a hídnak a pilléreibe beleépítsek mindent, amit a múltból a jövendőbe átvinni érdemes.”

A Skicc táborába érkezők pedig számos alkotással erősitik majd a híd pilléreit, hogy az elkövetkező nemzedékek is láthassák, mit is jelentett egykor igazán szabadnak lenni.

2014 - 

bottom of page